10 הדברים הכי מזוהמים בחיידקים

אנחנו אמנם לא רואים אותם, אבל הם שם כל הזמן: חיידקים מתחבאים כמעט בכל פינה שבה בני אדם נוגעים, ורק מחכים להדביק אותנו במחלות הגרועות ביותר. הבשורה המרה עוד יותר: הדברים שבהם אנחנו נוגעים באופן יומיומי הם המלוכלכים ביותר. האתר WebMD ריכז את 10 הדברים הכי מזוהמים, שאולי לא חשבתם שהם כאלה.

בריכות שחיה

ילדים, אם לא ידעתם את זה עד כה, הם לא דבר נקי במיוחד. על פי המרכז למניעת מחלות מדבקות של ממשלת ארצות הברית, בבריכה שבה שוחים 100 ילדים, מהולים בתוך המים – ותסלחו לנו על המשך המשפט – כקילוגרם אחד של צואה. הסיבה היא שילדים לא ממש מקפידים לנקות את עצמם היטב. נסו לא לשתות מהמים.

Credit: Pixabay

תפריטים

על תפריטי מסעדות יש בערך פי 100 חיידקים מאשר על גבי מושב אסלה, כך על פי ד"ר צ'רלס ג'רבה, מיקרוביולוג מאוניברסיטת אריזונה שבארה"ב. הסיבה היא שהרבה מאוד אנשים נוגעים בתפריטים – אבל מנקים אותם לעתים נדירות, אם בכלל.

Credit: Pixabay

פלחי לימון

מצטערים לבשר, אבל הלימון המרענן שבכוס הקולה לא ממש משפר את השתיה שלכם. בלמעלה מ-70% מהפלחים שנבדקו במחקר אחד נמצאו חיידקים מסוג אי. קולי – שעלולים לגרום למחלת בטן לא נעימה במיוחד.

Credit: Pixabay

ברזיות

אם חשבתם לשתות מברזיה ציבורית בבית-ספר – תחשבו שוב. מדובר בבית גידול מדהים לחיידקים, בגלל הסביבה הרטובה. בהנחה שלא מקפידים לנקות את הברזיות, כמעט בטוח שעדיף להביא בקבוק מהבית.

Credit: Pixabay

מיכלי סבון בשירותים ציבוריים

מצחיק, אבל מיכלי הסבון בשירותים ציבוריים הם בין המקומות היותר מזוהמים שיש. תחשבו על זה: נוגעים בהם אנשים שהרגע יצאו מהשירותים. אגב, לא כל האנשים נוגעים בהם: על פי מחקר של ממשלת ארה"ב רק 31% מהגברים רוחצים ידיים אחרי שביקרו בבית השימוש – ו-65% מהנשים.

Credit: Pixabay

עגלות קניות

על הידית של עגלת הקניות יכולים לחיות בכל רגע נתון מיליוני חיידקים שהגיעו אליה מידיהם של לקוחות הסופרמרקט. על המושב, אגב, לא נדיר למצוא חיידקים שהיו קודם לכן בתוך חיתול מלוכלך.

Credit: Pixabay

כפתורי מעלית

תודו שהפעם לא הופתעתם. בתכל'ס, כל כך הרבה אנשים נוגעים בכפתורים במעלית – אבל מתישהו ראיתם מישהו מנקה אותם? אז יש לזה השלכות.

Credit: Pixabay

שלטי-רחוק בבתי מלון

בדיוק כמו כפתורי המעלית, שלט-הרחוק הוא פריט שלא ממש טורחים לנקות, ואלפי אנשים יכולים לגעת בו לפני שמישהו יחשוב להעביר עליו ניגוב.

Credit: Pixabay

מגרשי משחקים

אם המתקנים עצמם לא מספיק מזוהמים משימוש ארוך בידי ילדים (ע"ע "בריכות שחיה"), החול שנמצא עדיין במגרשי משחקים רבים הוא פשוט מטונף. זו סביבה מושלמת לחיידקים ומזהמים אחרים – ועוד לא דיברנו על החיות שאוהבות לקבור הפתעות בתוך החול שבו הילדים משחקים.

Credit: Pixabay

כספומטים

על הכפתורים של הכספומט לוחצות אצבעות מלוכלכות 24/7, אבל זה לא הכל: גם השטרות שיוצאים מהמכונה לא בדיוק מבהיקים מניקיון: על פי מחקר שנערך בארה"ב, וירוס השפעת מסוגל לחיות במשך 17 ימים על גבי שטר של דולר.

Credit: Pixabay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *