12 עובדות מטורפות על הבניין היקר בעולם

בלב מומבאי שוכן לו בניין בגובה 27 קומות ובשווי של מיליארד דולר. גרה בו רק משפחה אחת.

המיליארד ההודי מוקש אמבאני הוא אחד האנשים העשירים בהודו עם הון שנאמד ב22.3 מיליארד דולר. לאחרונה הוא עבר לגור יחד עם אשתו ושלושת ילדיהם לבניין הכי יקר בעולם שנקרא ״אנטיליה״ שממוקם במומבאי ושוויו מוערך במיליארד דולר. הנה כמה עובדות מפתיעות על הבניין המפואר.

37 אלף מטר מרובע סך הכל שמתחלקים על 27 קומות. מכיוון שבחלק מהקומות התקרה גבוהה פי 2 מתקרה רגילה, הבניין קרוב יותר לגובה של 40 קומות.

למרות שהבניין נמצא במומבאי שבהודו, אחד האיזורים היותר עניים בעולם עם שכונות עוני מובהקות, הרחוב בו הוא ממוקם הוא אחד היקרים על הגלובוס. מה שממחיש אולי את הפערים המטורפים במדינה.

בניגוד לעשירים אחרים בעולם, הבניין בו גר אמבאני הוא הנכס הנדל״ני היחידי בוא הוא מחזיק. אין לו עוד בתים ברחבי העולם והוא מסתפק בבניין הזה, כאמור בשווי של מיליארד דולר.

משפחת אמבאני מחזיקה צי שלם של משרתים ועוזרי ניקיון, אבל הילדים שלהם, שכרגע לומדים בקולג׳ בארה״ב – עדיין מנקים ומסדרים לעצמם את החדר ברגע שהם נמצאים בבית. הבניין מכיל מוסך מכוניות רב-קומתי עם 168 רכבי יוקרה. אם בני המשפחה מעדיפים צורת תחבורה אחרת מדי פעם, יש להם שלושה מנחתי מסוקים על הגג.

 

רק בלובי של הבניין עצמו יש 9 מעליות. יש גם ספא, שלושה גני נוי שמפזורים על מרפסות עם נוף לשלושה כיוונים שונים – ומקדש תפילה בו המשפחה מתפללת מדי יום. אולם נשפים בגודל של מגרש כדורסל, 5 סוויטות לאורחים ואולם קולנוע מפואר שיכול להכיל עד 50 אורחים בהקרנה. המגורים של המשפחה נמצאים בקומות העליונות של הבניין. לדברי אשתו של אמבאני זה מה שהיא רצתה ״בגלל אור השמש בבקרים״. אנחנו מפרגנים, שתבחר איזה קומה שהיא רוצה.

 

יש שני מוטיבים מרכזיים שמקשטים את הבניין – השמש ופרח הלוטוס. הם מגיעים בכל מיני גדלים וצורות כמו קריסטלים מעוצבים, שיש ופנינה. המשפחה צמחונית ומתנזרת משתיית אלכוהול ותענוגות נוספים. צי המשרתים והטבחים חייבים גם הם לעמוד בתנאים האלה וכל הארוחות שמוגשות בבניין לא מפרות את הסדר הזה.

הבניין נקרא על שם ״אי פאנטום״ באוקיינוס האטלנטי. במשך מאות שנים האי הופיע על מפות משורטטות של הגלובוס עד שהבינו שהוא לא באמת קיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *