5 קיצורי מקלדת שיעשו לכם את החיים הרבה יותר קלים

בעידן הטכנולוגי שלנו אי אפשר שלא לדעת כמה קיצורי מקלדת שיעשו לנו את החיים קצת יותר פשוטים ויעזרו לנו לבצע משימות שונות במחשב, במהירות האפשרית. ריכזנו לכם בכתבה כמה קיצורים מעולים כאלה שישדרגו לכם את החיים כשאתם עובדים מול המחשב בבית או במשרד ויהפכו אתכם בעיני כל מי שיקלוט אתכם בעבודה לאשפים טכנולוגיים (טוב נו.. בואו לא נעוף באוויר) או לכל הפחות יגרמו לכם לקבל קצת ריספקט מהחברים מסביב.

מוזמנים לעבור על הטיפים והטריקים שריכזנו לכם בכתבה ואם עזרנו לכם קצת נשמח אם תשלחו את הכתבה לחברים או משפחה שאולי גם ישמחו ללמוד את הקיצורים הללו. אם יש לכם קיצורי מקלדת נוספים שאתם משתמשים בהם בעבודה עם המחשב נשמח שתכתבו לנו אותם בשרשור התגובות. אנחנו תמיד שמחים לגלות דברים חדשים וספציפית קיצורי מקלדת מגניבים שמשדרגים את העבודה שלנו. עכשיו בואו נתחיל עם רשימת הקיצורים שהכנו לכם.

1. להחליף בקלות בין חלוניות פתוחות

כמה פעמים יוצא לכם לעבוד עם מספר רב של חלוניות פתוחות בו-זמנית? סביר שכמעט בכל פעם שאתם עובדים על המחשב יש לכם חלוניות פתוחות במקביל של תיקייה רלוונטית לעבודה, ספוטיפיי, חלונית דפדפן, צייר, פאוור פויינט/וורד/ אקסל ועוד. לעיתים אנחנו בכלל שוכחים שכל החלוניות הללו פתוחות ורצות ברקע בזמן שאנחנו בכלל משתמשים באפליקצייה אחרת של המחשב שלנו. תשמחו לדעת שיש קיצור מקלדת פשוט שיעזור לכם בקלות לראות את החלוניות הפתוחות שלכם ולגשת אליהם בקלות בכל זמן.

על מנת להחליף בין החלוניות הפתוחות בווינדוס – Ctrl + Alt + Tab

על מנת להחליף בין החלוניות הפתוחות (mac) – Command + Tab

2. לנעול בקלות את המחשב שלכם

אחד הטיפים החשובים (והפשוטים ביותר) שניתן לכם היום זה לדאוג לכבות את המחשב או לנעול אותו כשאתם מסיימים להשתמש בו והוא נשאר ללא השגחה. אנשים נוטים להעדיף לנעול אותו על פני לבצע כיבוי מלא בעיקר כאשר הם עוזבים אותו לזמן מוגבל ומתכננים לחזור אליו בקרוב להמשך עבודה. במצב כזה כדאי לכם להגדיר שהמחשב שלכם ינעל את עצמו באופן אוטומטי אחרי זמן מסוים שלא נגעו בו. הפעולה הזאת תמנע מאנשים אחרים להיכנס למחשב שלכם ולחטט שם בקבצים ותמונות שאתם לא רוצים שהם יגיעו אליהם.

מסך הנעילה יבקש סיסמה על מנת לשחרר את הנעילה, זאת על מנת להגן עליהם מפני מתן גישה לאנשים לא מורשים למחשב שלכם. ככה מבצעים נעילה על המחשב באמצעות קיצורי מקלדת:

נעילת מסך בווינדוס – Windows + L

נעילת מסך במק (mac) – Ctrl + Command + Q

3. צילום מסך באופן חלקי

כשאתם לוחצים על כפתור של 'צילום מסך' אתם לרוב מצלמים את כל התצוגה של המסך שלכם אך מסתבר שאתם יכולים לתפוס חלק רלוונטי של מסך המחשב שלכם במידה ואתם לא רוצים שצילום המסך יתפוס אזורים לא רלוונטיים של תצוגת המסך. סביר להניח כשאתם עושים צילום מסך במחשב אתם רוצים שהוא יתפוס חלק מסוים של טקסט / תמונה על מנת לשתף עם אחרים. ככה עושים את זה בצורה חלקית ויעילה.

צילום מסך חלקי בווינדוס – Windows+Shift+S

צילום מסך חלקי במק – Shift + Command + 4

שימו לב לאחר שאתם לוחצים על קיצורי המקלדת הנ"ל אתם צריכים לסמן איזה חלק אתם רוצים לבצע עליו צילום מסך. לאחר שסימנתם החלק הזה נמצא אצלכם במצב 'העתק', כך שאם תכנסו לצייר / וורד / צ'ט פייסבוק / וואטסאפ ותבצעו 'הדבקה' מה שצילמתם יעבור לשם.

4. זום-אין

אחד הטריקים הוותיקים והמוכרים אבל אם במקרה אינכם מכירים אותו ואתם צריכים להגדיל את התצוגה של הקריאה שלכם באחת מהתוכנות אופיס שיש לכם במחשב או סתם בתצוגת הדפדפן שיש לכם ניתן לבצע באמצעות קיצור מקלדת פשוט + הגלגלת של העכבר זום אין או זום אאוט בקלות רבה. כל שעליכם לעשות על מנת לבצע זום-אין (הגדלה/קירוב) זה לחיצה ממושכת על Ctrl + לגלול את הגלגלת של העכבר קדימה . על מנת לבצע את הפעולה ההפוכה "זום-אאוט" כל שעליכם לעשות זה ללחוץ על Ctrl + לגלול את הגלגלת של העכבר אחורה.

5. ביצוע חיפוש

ניתן לחפש במחשב בכל נקודת זמן על מנת למצוא דברים כמו אפליקציות, הגדרות, קבצים ספציפיים ועוד.

ביצוע חיפוש בווינדוס –  Windows + S

ביצוע חיפוש במק (mac) – Command + space

6. Undo/Redo

אין מה לעשות, כולנו בני אדם ולעיתים אנחנו עושים טעויות. להלן קיצורי המקלדת שיעזרו לכם לחזור למצב לפני השינוי שביצעתם או לבצע שוב את השינוי שמחקתם.

Undo – Ctrl + Z

Redo – Ctrl + Y

7. לחזור במהירות לדסקטופ

אם יש לכם הרבה חלוניות פתוחות במחשב ואתם לא מעוניינים למזער את כולן אחת אחת אלא פשוט להגיע כמה שיותר מהר לדסקטופ שלכם אתם יכולים לבצע קיצור מקלדת פשוט.

לחזור לדסקטופ בווינדוס –  Windows + D

לחזור לדסקטופ במק (mac) – Command + Option

8. לסגור חלונית

אם אתם מעוניינים לסגור אפליקציה שאתם סיימתם לעבוד עליה לגמרי תשמחו לדעת שניתן לבצע את זה באמצעות קיצור מקלדת פשוט. הוא שימושי במיוחד כשיש לכם הרבה חלוניות פתוחות בו זמנית. חשוב לזכור שאם מבצעים את הקיצור הזה בדפדפן זה יסגור את כל החלוניות הטאבים הפתוחים שיש לכם מכיוון שזה מבצע סגירה של כל הדפדפן, ככה שאם יש לכם שינויים שלא שמרתם באפליקצייה הספציפית שאתם עובדים איתה, השינויים הללו לא ישמרו.

לסגירת חלונית בווינדוס –  Alt + F4

לסגירת חלונית במק (mac) – Command + W