Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
newsletter_03_bandaid_1.0_Blog

7 דרכים קלות לגרום למכשירים שלכם להפסיק לרגל אחריכם

היום כמעט כל מכשיר חכם יכול לעקוב אחריכם בדרך כזאת אחרת. הנה הרשימה המלאה שכל אחד ואחת צריכים להכיר לפני שיפרצו לכם או תגלו שיעקבו אחריכם

כמעט כל המכשירים החכמים היום יכולים להתחבר לאינטרנט. נכון, זה נוח אבל זה גם גורם בעיקר לחששות לגבי נושא הפרטיות, מכיוון שכל מכשיר שמחובר לאינטרנט יכול לפגוע בכם אם דרך פריצה של האקרים או דרך תוכנות ריגול של חברות גדולות.

רק לאחרונה, מסמכים שהודלפו ע"י ויקיליקס טוענים לכאורה שהסי איי איי משתמש בעזרת טלוויזיות חכמות על מנת לרגל אחריהם. אנחנו כבר יודעים שמכשירים חכמים עוקבים אחרי ההתנהגות וההרגלים שלנו ומעבירות דיווחים לחברות הגדולות. מגזין "טיים" הכין רשימה של 7 דרכים שתוכלו להגן על עצמכם כבר מהיום:

תצרו סיסמא חזקה ותשנו אותה לעיתים דחופות

הסיסמאות הטובות ביותר הן הסיסמאות שהכי קשות לניחוש וכוללות שילוב של אותיות, מספרים ותווים מיוחדים. אבל הכי חשוב, לא להשתמש באותן סיסמאות למספר חשבונות שונים, אחרת זה יהיה יותר מדי קל עבור האקרים לקבל גישה ברגע שהם יודעים כבר מה הסיסמא שלך.

תחסמו את מצלמת המחשב שלכם

נכון, אומנם כיסוי למצלמה במחשב שלכם לא יכול לעצור האקרים מלהשתלט עליו,  אבל זה יעזור בכך שהם לא יוכלו להשיג תמונות או צילומים אישיים ויכולו להשתמש בזה נגדכם. האקרים יכולים לקבל גישה למצלמת האינטרנט באמצעות סוגים שונים של תוכנות לשליטה מרחוק. אפילו מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג שומר על המצלמה שלו ומסתיר אותה כל הזמן.

תבחרו בחוכמה אילו אפליקציות יכולות להשתמש במיקום שלכם

אפליקציות רבות רוצות להשתמש במיקום שלך על מנת לספק שירותים טובים יותר. למשל פייסבוק, ישתמשו במיקום שלך כדי לאפשר לכם לתייג את עצמכם במקום מיוחד עבורכם או לתייג מיקום של תמונה שבדיוק הרגע צילמתם. אבל אולי אתם לא הכי רוצים שכל אפליקציה תוכל לדעת איפה אתם נמצאים בכל רגע נתון.

למשל במכשירי האייפון, אתם יכולים לבחור לכל אפליקציה ספציפית אם אתם מאפשרים לתת לה גישה למיקום שלכם כל הזמן או רק בזמן שאתם משתמשים בנייד או בכלל לא לתת לה שום גישה. בשביל להגיע לאפשרות הבחירה הזאת, אתם צריכים לפתוח את תפריט ההגדרות, לבחור בקטגוריית פרטיות, ולהיכנס לשירותי מיקום. משם, תוכלו לראות רשימה של כל אפליקציות שמשתמשות במיקום שלכם ועד לאיזו  תדירות הן עושות את זה. ( הכניסה במכשירי אנדרואיד יכולה להיות קצת אחרת)

עדכנו את גרסת המכשיר שלכם כל הזמן

זה לא משנה אם זה טלפון, מחשב או כל דבר אחר – אתם חייבים לוודא שאתם שמשתמשים בגסרה העדכנית והאחרונה ביותר.  בעדכוני גרסה בדרך כלל יש תיקוני אבטחה חשובים בשביל למנוע פריצות של האקרים, שאוהבים לנצל את זה שאתם לא מספיקים לעדכן את המכשיר. בשביל לבדוק עדכונים כנסו לתפריט ההגדרות של המכשיר שלכם.

כבו את תוכנות המעקב בטלוויזיה שלכם

בעידן של טלוויזיות חכמות, יכול להיות שהן יודעות קצת יותר על הרגלי הצפייה שלכם ממה שאתם חושבים. רק לאחרונה חברת התקשורת Vizio שילמה 2.2 מיליון דולרים לאחר שהצליחה להגיע להסדר עם נציבות הסחר הפדרלית האמריקנית אחרי שהחברה הואשמה בשימוש נתונים של צופי טלוויזיה ללא ידיעתם, ומכירת הנתונים לחברות פרסום. למרות שהדרך הבטוחה ביותר בשביל למנוע מעקב אחריכם דרך הטלוויזיה היא לנתק אותה מהאינטרנט, היא תגביל מאוד את השימוש בה. בטלוויזיות חכמות רבות יש אפשרות לסגור אפליקציות ספציפיות. כנסו להגדרות בטלוויזיה ותסגרו את אופציית המעקב.

כבו את תכונות הזיהוי הקולי של הטלפון שלכם

סביר להניח שברוב המכשירים היום יש אפשרות לזיהוי הקול שלכם. אם זה באנדרואיד דרך Google Assistant או באפל בעזרת Hey Siri, אתם מתבקשים לומר משפטים ארוכים יותר על מנת שהעזרים האלה יזהו את הקול שלכם. אם אתם חוששים מהאפשרות הזאת, תוכלו בקלות לסגור אותה ע"י כניסה להגדרות האפליקציה של השירות הזה.

מחקו את ההקלטות Echo של אמזון

הגדג'ט של חברת אמזון, הוא סוג של עוזר דיגיטלי. הוא רמקול בצורת צינור שמחובר בכל רגע נתון לאינטרנט ועונה לכל שאלה, מנגן מוזיקה ומספק עוד שלל אפשרויות. רק תזכרו שהמכשיר מקליט את כל השיחות שלכם ושומר עליהן ביומן שיחות מיוחד בשביל לשפר את השירות.

תגובות

תגובות