Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

התיירים נגד האטרקציות באירופה

מהצפיפות והמחירים הגבוהים ועד לגלות את גודלם האמיתי – תיירים החליטו לפתוח פורום ענק בו הם מספרים על האטרקציות באירופה שהן פשוט מוגזמות. הנה מה שיש להם להגיד על כל המקומות שחשבתם שחובה לבקר בהם

 

מגדל פיזה, פיזה, איטליה

המגדל הנטוי המפורסם של איטליה מהמאה ה-14 נועד להיות אנכי אבל החל לנטות כבר בזמן הבנייה בשל הקרקע הבלתי יציבה בה הוא נמצא. כיום הוא מושך יותר משישה מיליון תיירים בשנה. אבל את מתיו גורדון מטורונטו שטייל שם לאחרונה, זה לא ממש הרשים: "המגדל משעמם. זה מגדל חריג אבל לא עד כדי כך. הוא נוטה אבל לא כמו שכולם חושבים. לא נתנו לנו להיכנס פנימה בכלל. אתה מגיע עד לשם בשביל להצטלם במשך דקה אחת ובזה האטרקציה הסתיימה".

מונה ליזה, מוזיאון הלובר, פריז, צרפת

יצירת האמנות של לאונרדו דה וינצ'י נחשבת לאחת היצירות המפורסמות בעולם. הציור נמצא במוזיאון הלובר בפריז, כשרק בשנת 2016 ביקרו בו כ-7.3 מיליון תיירים.

אבל מבקרים רבים שמגיעים לצפות ביצירה לעתים קרובות מתאכזבים ממנו בשל גודלו, הזכוכית שמכסה אותו ובשל המוני התיירים שפוקדים ללא הפסקה את היצירה ומנסים לעשות תמונת סלפי עם הציור. איימי, תיירת מיוסטון טוענת: "לוקח הרבה זמן להגיע למיקום המדויק של הציור אחרי התרוצצות אינסופית במוזיאון". תיירת אחרת מבריסל המאוכזבת גם כן מהביקור בלובר סיפרה: "ציור כל כך קטן, אתה לא מצפה שנצליח לראות משהו כשיש כזאת כמות של תיירים באותו הרגע. הציור עטוף בזכוכית חסינת כדורים, עם שומרים משני הצדדים שלה שמנסים להתמודד עם כמות תיירים בלתי נגמרת. גם אם תצליח להתקרב, אתה לא תוכל ליהנות מהציור".

אבי רוד, לונדון, אנגליה

מעבר החצייה המפורסם Abbey Road בצפון מערב לונדון, התפרסם בעיקר בזכות להקת הביטלס, כשהם צולמו בזמן שהם צועדים במעבר החצייה עבור כריכת האלבום שלהם בשנת 1969. למרות שהכביש עדיין נחשב לדרך ראשית ועמוסה במרבית הזמן, מעבר החצייה הפך לאחד הסמלים והמקומות ששווה לבקר ולהצטלם בהם. אבל גם במקרה הזה, לא כולם מרוצים אחרי הביקור במקום. דני וויליאמס מברזיל, מספר: "אבי רוד בלונדון הוא בזבוז הזמן הגדול ביותר. זה בסך הכול כביש. מעבר החצייה הועבר אז זה אפילו לא המקום הנכון. הכביש עמוס ופקוק מה שהופך את החוויה למסוכנת".

סטונהנג', וילטשייר, אנגליה

קבוצת האבנים העומדות נחשבת לאחד מהאתרים הפרהיסטוריים המפורסמים ביותר בעולם. תייר בשם הסלי חושב קצת אחרת: "זה המקום הכי אוברייטד שביקרתי בו. אני יודע שזה אמור להיות מדהים ואנחנו לא יודעים בדיוק איך האבנים הגיעו לשם, אבל בסופו של דבר מדובר על קבוצת אבנים. יש באנגליה מקומות הרבה יותר טובים לבקר בהם".

מגדל אייפל, פריז, צרפת

האנדרטה הבולטת ביותר של פריז הייתה אמורה להיות אטרקציה זמנית בלבד כשהוקמה בשנת 1889 עבור היריד העולמי. למרות שהמגדל הפך לסמל עבור עיר האורות וצרפת בכלל, אנשים רבים חושבים שמדובר בסך הכול בעוד מבנה שאין בו שום ערך מוסף. אלכסנדר מגרמניה טוען: "צפוף שם כל הזמן, יקר בצורה מגוחכת שהסיבה לא מובנת, יש שם מלא כייסים ואתה יכול לראות את המגדל מכל זווית בעיר".

הוותיקן, רומא

המדינה הקטנה בעולם היא מהמקומות הקדושים ביותר לעולם הנצרות. בין האטרקציות המרכזיות בה ניתן למצוא כמובן את הקפלה הסיסטינית, בזיליקת סן פטרוס, מוזיאוני הוותיקן וכמובן את ביתו של האפיפיור. כמו במקרה הזה, ארין מארה"ב חושבת אחרת: "מעולם לא פחדתי כמו שביקרתי בוותיקן. אתה מנסה להנות מכל האטרקציות והיופי מסביב אבל אתה פשוט לא יכול. כל כך הרבה אנשים שאתה לא מצליח לעצור וללמוד. המון אנשים שדוחפים אותך, פשוט פחדתי שירמסו אותי למוות".

וכאן תוכלו למצוא את הפורום המלא

תגובות

תגובות