Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
uk-pounds

המימון הבריטי לטרור

הדיילי מייל: כך ממשלת בריטניה מזרימה כספי סיוע לטרוריסטים - 17 מיליארד דולר מכספי משלמי המיסים הבריטים, מוזרמים בין היתר לגופי טרור ולמחבלים מורשעים.

שערוריה בממלכה הבריטית: ועדת חקירה מיוחדת שהוקמה בבריטניה חושפת הזרמת מילארדים מכספי משלם המיסים הבריטי לגופים חיצוניים. מסתבר שבאותם "גופים חיצוניים" נכללים אלפי מחבלים עם דם על הידיים, רוצחי ילדים מורשעים ואסירים בטחוניים.

הועדה חושפת כמויות עצומות של כספים שהיו אמורים להיות מנוצלים לטובת הבריטים ורווחתם שתורגמו לתכניות בזבזניות ב"מקום אחר". ממשלת בריטניה דבקה בגישה שאומרת להשקיע 0.7 אחוזים מן ההכנסה של האומה בסיוע חוץ – זהו השיעור הגבוה היותר מבין הכלכלות הגדולות בעולם. אבל מה זה אומר ״סיוע חוץ״? האם מדובר בפרויקטים שנועדו לדאוג לאוכלוסיה האזרחית? מתברר שמשרד החוץ הבריטי והמחלקה לפיתוח בינלאומי בחרו לעשות שימוש אחר בכספים ובימים אלו מתעוררות מחאות ועצומות גדולות ברחבי הממלכה.

בתחקיר שנחשף בדיילי מייל, שוחחו עם אחמד מוסא, מחבל שהואשם ברצח שני ישראלים ושוחרר לאחר 5 שנים. מוסא נהנה ממשכורת חודשית קבועה על סך 605 יורו כמו עוד אלפי אסירים פלסטינים, מחבלים ורוצחי ילדים. "אחרים מקבלים הרבה יותר" סיפר מוסא "אם הם מתים, הכסף מועבר במזומן למשפחותיהם".

131599505078582153a_b.jpg Hakim Awad net grab http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4121856,00.html

האנשים האלו הורשעו כטרוריסטים, וכך הם מוגדרים בעינינו הישראלים ובעיני רבים במערב. למרבה התדהמה, הכסף מאחורי התשלומים האלה, שתוארו בביקורתיות ברחבי אנגליה כ-״תגמולים עבור רצח״, מקורו בכיסו של האזרח הבריטי והאירופאי.

המחלקה הבריטית לפיתוח בינלאומי תעביר לרשות הפלסטינית במהלך השנה הקרובה 25.5 מיליון יורו. תחקירני הדיילי מייל מגלים שכספים אלו מועברים מהרשות לארגון אש״ף שממן אסירים בטחוניים ובני משפחותיהם.

נדהמנו לגלות בין הטרוריסטים שנהנים מכספי הבריטים, גם את השמות אמג'ד וחכים עוואד. למי שלא זוכר את השמות, מדובר בבני הדודים שרצחו בדם קר את משפחת פוגל, אהוד, רות ואת שלושת ילדיהם, באיתמר ב-2011. ההערכה היא שרק לאמג'ד שולמו כ-16,000 יורו מהקרן עד כה.

Amjad Awad net grab

עבדאללה ברגותי, יצרן מטענים של חמאס, נידון ל-67 מאסרי עולם לאחר פיגועים בהם היה מעורב בתל אביב ובירושלים. ההערכה היא שהוא קיבל תשלומים בסכום כולל של 106,000 יורו. מה שעוד יותר מכעיס בסיפור זה שהמחלקה הבריטית לפיתוח בינלאומי מכירה את התשלומים הללו ואף קוראת להם "הוראות רווחה" עבור משפחות האסירים. כל זאת כאשר המטרה האמיתית של הכספים היא שיקום ופיתוח שטחים פלסטיניים.

32941ED100000578-3510827-image-a-8_1459031165326

עוד פורסם בתחקיר כי ניתנו לבכירים בחמאס אחרים למעלה מ-100,000 יורו למשכורות שישולמו למחבלים מתאבדים ואפילו צעירים שהיו מעורבים בפיגועי הדקירה האחרונים בישראל. אסירים לשעבר סיפרו לתחקירן הדיילי מייל שהקצבאות החודשיות החלו עוד בעת שהותם בכלא הישראלי. אחד אף ציין כי קיבל "בונוס שחרור" בצורת הצעות עבודה משתלמות. ההצעות המשתלמות ביותר כמובן הולכות לאסירים הותיקים שישבו מעל 15 שנים בכלא הישראלי. עמר נאצר, יועץ לשר הרווחה ברשות הפלסטינית, זאת שמקבלת את הכספים, אומר במפורש: "זה לא פשע להלחם בכיבוש. האנשים האלה הם גיבורים". לשאלה איך בריטניה יכולה להצדיק סיוע חוץ כמאמץ אצילי כאשר כספי משלם המיסים הולך למחבלים? ענה "אתם צריכים לשלם לנו יותר כסף".

307

כ-72 מיליון יורו מכספי הסיוע, מועברים מידי שנה לרשות הפלסטינית בה אחוז האבטלה גדול, העוני נרחב ואחד מכל שלושה אנשים נזקק לסיוע במזון. הדיילי מייל חושף בנוסף כיצד מחמוד עבאס (אבו מאזן), יושב ראש הראש הרשות, מנצל את הכסף לטובת פרוייקט שמאוד קרוב לליבו. ארמון נשיאותי היושב על כ-6 דונמים הכולל 2 מנחתי מסוקים, 2 בריכות שחייה, ג'קוזי, מסעדה, מייצגי מים ומצויד בטכנולוגיה החדישה ביותר.

The-Presidential-Guest-Palace-in-Ramallah-e1440698320508

הארמון, ששוויו נאמד ב-9 מיליון יורו, ממוקם בסודרה שברמאללה, אמור להחנך בימים הקרובים. הוא נבנה, עוצב ותוכנן כולו בשביל אבו מאזן. עוד מספר הדיילי מייל שיושב ראש הרשות הפלסטינית ש"זקוק נואשות" לכספי סיוע אף ערך בשנה שעברה ישיבות חירום בעניין התקציב וגם זה כנראה לא מנע ממנו לבנות ארמון. מקומיים מספרים כי 14,000 פלסטינים מתגוררים במחנה פליטים סמוך. "כשאנשים עוברים בסמוך לארמון הם יורקים" מספר ראש המועצה "יריקה היא המעט שאני רוצה לעשות כאני רואה את הארמון, אני רוצה להרוס אותו בעצמי. אנחנו נאבקנו בשביל להשיג כסף לבניית אולם קהילתי. בחורים צעירים יושבים בבית עם גג דולף, בלי אוכל, בלי כסף, בלי עבודה, זה מדאיג אותי מאוד".

 

 

תגובות

תגובות