Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
64c388f8-29ea-4f9a-bc3f-e5decfb486c2_desktop

תזונה נכונה לעור הפנים

מה האוכל שאתם אוכלים עושה לעור הפנים שלכם? איזה מאכלים גורמים לעיגולים שחורים מתחת לעיניים, ומה באמת עושה חצ׳קונים?

הרבה מדברים על דיאטה בכל מה שנוגע למימדי הגוף ולבריאות אבל מעט מאוד אנשים לוקחים בחשבון את ההשפעה של התזונה שלהם על המצב הבריאותי של העור שלהם. מה שאתם אוכלים משפיע ישירות על המראה שלכם ולאורך הזמן אם נותנים תשומת לב לנושא אפשר לראות תוצאות על הפנים, אבל האם ידעתם שכוס יין אחת או פרוסת לחם מיותרת יכולות להיות כל ההבדל?

הנוטורפאתית ד״ר ניגמה טאליב כותבת בספרה שיצא לאחרונה: ״בשניה שמטופל נכנס לי לקליניקה אני מיד יכולה לדעת מה הוא נוטה לאכול בצורה מופרזת רק לפי הדרך בה הפנים שלו מזדקנות״. הרופאה בעלת השם העולמי בכל הנוגע לטיפול בעור עשתה עבודת מחקר רצינית וסיווגה סוגי מזון שונים ואת ההשפעה שלהם על עור הפנים. היא חילקה אותם לארבעה תחומים: מוצרי חלב, גלוטן, סוכר, ועוד אחד שמוקדש במיוחד לאלכוהול.

מוצרי חלב

התסמינים שנובעים מאכילת מוצרי חלב כוללים עיניים נפוחות, עיגולים שחורים או שקיות מתחת לעיניים יחד עם נקודות קטנות לבנות, או גושי שומן קטנים באיזור הסנטר. המראה מאוד נפוץ עבור אנשים שבאופן הדרגתי איבדו את היכולת שלהם לעכל מוצרי חלב לאורך הזמן וכתוצאה מכך פיתחו רגישות קלה ללקטוז. חוסר היכולת לעכל חלב גורמת לדלקות בגוף כשהחלב לא מתעכל כשורה ולכן העיניים הנפוחות. במקרים מסויימים החלב מכיל הורמונים שהוזרקו לפרה עצמה והם מפריעים לפעילות ההורמונלית הסדירה של הגוף, שיכולים לגרום לאקנה.

חלב

איך אפשר לפתור את הבעיה?
נסו דבר ראשון להמנע במשך שלושה שבועות ממוצרי חלב. אם באמת יש לכם רגישות בסוף הזמן הזה אי אפשר יהיה לפספס את השינוי בעור הפנים, וגם תרגישו שינוי במערכת העיכול כולל עליה משמעותית באנרגיה הכללית שלכם.
article_title_2166845

גלוטן

התסמינים שנובעים מתזונה רוויה בגלוטן כוללים לחיים נפוחות ואדומות ולכתמים על העור באיזור הסנטר. גלוטן הוא תערובת של שני חלובנים שמצויים בחיטה ובדגנים דומים. למרות שהמודעות לרגישות לגלוטן עלתה רק בשנים האחרונות, ההערכות הן ש-18 מיליון איש בארה״ב בלבד סובלים ממנה. גלוטן יכול לשבש את ההתנהלות ההורמונלית הרגילה מה שגורם לכתמים על העור ולחזזית ורודה (כן יש כזה דבר – מחלה כרונית של התרחבות נימים שגורמת למראה אדמדם).
גלוטן
איך אפשר לפתור את הבעיה?
תלוי ברמת הרגישות שלכם לגלוטן אבל במצב כזה רצוי להתייעץ עם רופא או מומחה לתזונה שייעץ לכם איך להפחית גלוטן בתזונה. גם שתיית הרבה מאוד מים יכולים לעזור במצב הזה, כמו גם סיבים תזונתיים חלופים.
246425

סוכר

התסמינים שנובעים מתזונה רוויה בסוכר כוללים קמטים (בגיל צעיר) בעיקר במצח, שקיות מתחת לעניים, עור דק, וגוון אפור או חיוור בפנים. כשחיים על תזונה עם הרבה גלוקוז, רמת האינסולין בדם עולה מה שיכול להוביל לדלקות. הדלקות מייצרות אנזימים שמפרקים את הקולגן ואלסטין בגוף – שני הגורמים שאחראים למראה עור צעיר. סוכר גם משפיע על הבקטריות במעיים מה שיכול להוביל לאקנה.
301e6d9b-743b-4b32-83ec-0d1375335345_tablet
איך אפשר לפתור את הבעיה?
תמיד טוב להפחית בסוכר. כדאי להמנע גם מפחמימות כמו לחם לבן ובעיקר מסוכר מעובד שנמצא במזון. אפשר להשתמש בתחליפים טבעיים כמו דבש, מייפל, סילאן ועוד.
162059

אלכוהול

מסתבר שגם שלאלכוהול יש השפעה שלילית על עור הפנים. הוא יכול לגרום לאדמומיות ולקמטים בין העיניים, עור יבש ולקמטים בקצה הלחיים (כאלה שבולטים בעיקר כשמחייכים).
הסימפטומים האלה משוייכים לכל משקה אלכוהולי. אלכוהול מייבש וסופג לחות מהעור, מה שגורם ליובש ולקמטים. באלכוהול יש גם אחוז גבוה של סוכר מה שאומר שתסמינים של תזונת רוויה בסוכר רלוונטים גם כאן.
יין
כששותים אפשר לשים לב שהעור נהיה אדמדם ומסמיק. זה קורה בגלל שאלכוהול גורם לכלי דם להתרחב. לאורך הזמן זה יכול לגרום לחזזית ורודה (כן עוד פעם המושג הזה) ולעור פנים סמוק באופן קבוע. וזה עוד לפני שדיברנו על נזק לכבד שמעבר למשמעויות הבריאותיות הברורות, יכול לגרום למראה חיוור וצהבהב.
Article_2449007
איך אפשר לפתור את הבעיה?
לא לשתות יותר מדי 🙂 אפשר פה ושם אבל חלק מההשפעות על העור הן בלתי הפיכות. אם אתם שותים הרבה נסו להפסיק לשלושה שבועות וישר תראו את ההבדל על הפנים. אם שותים פעם בשבוע יש סיכוי טוב שלא תרגישו את ההשפעות שדיברנו עליהן כאן. וכמובן אם אתם עושים את זה לא לנהוג וכו׳.
*אין בנאמר בכתבה תחליף להתייצעות עם רופא או איש מקצוע

תגובות

תגובות